Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz naszą politykę cookies. [ Akceptuję ]

Oprzyrządowanie do gwintowania TAPMATIC

Amerykańska firma TAPMATIC, z siedzibą w Post Falls w Idaho, posiada ponad 65-letnie doświadczenie w produkcji najwyższej jakości oprawek do gwintowania. Liczne inwestycje w badania i rozwój doprowadziły TAPMATIC do pozycji lidera na światowym rynku systemów gwintowania. Oprawki do gwintowania TAPMATIC mogą być używane na najprostszych maszynach do obróbki skrawaniem, takich jak wiertarki, tokarki, frezarki, jak również na najbardziej zaawansowanych technologicznie centrach obróbczych i obrabiarkach CNC.

Od kilku lat oferta TAPMATIC Corp. została poszerzona o oprawki do znakowania na maszynach CNC i konwencjonalnych. Bazując na swoich doświadczeniach w projektowaniu praktycznych i niezawodnych oprawek kompensacyjnych, TAPMATIC stworzył linię urządzeń do znakowania pod nową marką effectivity tools. Wybierz kategorię po lewej stronie aby dowiedzieć się szczegółów.

 

Wybierz odpowiednią kategorię z menu po lewej stronie, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach oferty TAPMATIC.

 

Od 1994 roku Wemax Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem TAPMATIC w Polsce, prowadząc sprzedaż produktów gotowych, wyposażenia dodatkowego, części zamiennych oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Oferujemy również usługi naprawy oprawek do gwintowania z ruchem zwrotnym produkowanych w latach 80-tych i 90-tych przez ówczesną Fabrykę Przyrządów i Uchwytów PONAR BIAL, a póĽniej BISON-BIAL, na licencji TAPMATIC. Typ oprawek 5460, oznaczenia (w zależności od wielkości) - J3, J33, J4.

 

Główne zalety oprawek do gwintowania TAPMATIC.

1. Oprawki z automatycznym ruchem zwrotnym utrzymują stałą prędkość gwintowania w celu zapewnienia najdłuższej żywotności gwintownika: równe odprowadzenie wióra zapewnia idealną jakość powierzchni gwintu, stałe, wysokie obroty nawet do 6000 obr/min., skrócenie czasu gwintowania, dzięki przyspieszonemu ruchowi zwrotnemu, mniejsze zużycie obrabiarki, w większości przypadków wydłużenie żywotności gwintowników o 50-100%.

2. Samoczynny wysuw gwintownika z wrzeciona oprawki podczas nawrotu umożliwia nawet niedoświadczonemu operatorowi wykonywanie gwintów o doskonałej jakości. Gwintownik jest napędzany wyłącznie przez zadane wcześniej obroty i nacina gwint bez zadawania posuwu.

3. Precyzja głębokości gwintowania ? oprawki TAPMATIC automatycznie kończą pracę po osiągnięciu zadanej głębokości, niezależnie od jakichkolwiek opóĽnień wrzeciona obrabiarki. Głębokość gwintowania jest równa sumie posuwu zadanego na obrabiarce i samoczynnego wysuwu gwintownika.

4. Głowice gwinciarskie TAPAMTIC przeznaczone do pracy na obrabiarkach standardowych wyposażone są w nastawne sprzęgło przeciążeniowe zapobiegające łamaniu się gwintowników. Sprzęgło zostało zaprojektowane w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Zaleca się jednak takie ustawienie pracy oprawki w obrabiarce, aby uniknąć uderzenia gwintownika w dno otworu.

5. Twardy start. Dzięki unikalnej budowie, oprawki synchroniczne TAPMATIC (z twardym startem) zapewniają rozpoczęcie procesu gwintowania w tym samym punkcie za każdym razem, nawet przy wysokich obrotach.

6. Kompensacja. Wszystkie oprawki do gwintowania TAPMATIC cechuje kompensacja osiowa i/lub promieniowa, a w oprawkach do stosowania w obrabiarkach CNC ? mikrokompensacja, zapewniająca lepszą jakość gwintów, wydłużająca trwałość gwintowników, korygująca błędy ustawienia, zapobiegająca łamaniu się gwintowników.

7. Modułowa budowa systemów gwintujących pozwala na zamocowanie oprawek TAPMATIC praktycznie w każdym rodzaju wrzeciona dowolnej obrabiarki.

 

 

 

Projekt KGCV Wdrożenie SEIGI