Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz naszą politykę cookies. [ Akceptuję ]

Płyny do gwintowania

Uzupełnieniem naszej oferty w zakresie oprzyrządowania są płyny chłodząco-smarujące, stosowane głównie podczas operacji gwintowania, ale ułatwiające również pracę podczas innych operacji skrawania, np. podczas wiercenia.

1. FERROFLUID jest nieocenioną pomocą podczas gwintowania trudnych do obróbki i twardych materiałów, takich jak np. stale chromo-niklowe czy stale nierdzewne. Użycie płynu FERROFLUID podczas gwintowania zapewnia lepszą tolerancję oraz jakość gwintu, zmniejsza zużycie gwintownika, zapobiega klinowaniu się gwintownika w otworze. Zaleca się używanie FERROFLUID-u w stalach zwykłych, stalach nierdzewnych, stopach chromo-niklowych i chromo-niklowo-molibdenowych (inconell) oraz tytanie. FERROFLUID nie jest odpowiedni do gwintowania aluminium.

2. ALUFLUID został stworzony specjalnie do poprawy warunków gwintowania w aluminium, miedzi, mosiądzu, niklu i srebrze. Podobnie jak FERROFLUID w stalach zwykłych i nierdzewnych, ALUFLUID zwiększa żywotność gwintownika i poprawia jakość gwintu.

3. MINIFLUID to środek do gwintowania stosowany w przypadkach, gdzie możliwe jest użycie chłodziwa podawanego kropelkowo. MINIFLUID smaruje powierzchnie i chłodzi je, zmniejsza zużycie narzędzi oraz zapobiega ich klinowaniu się w materiale obrabianym.

Kliknij niżej aby dowiedzieć się wszystkiego o płynach obróbczych TAPMATIC.

Projekt KGCV Wdrożenie SEIGI