Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz naszą politykę cookies. [ Akceptuję ]

Mocowanie przedmiotu obrabianego

Systemy mocowania przedmiotu obrabianego zostały podzielone przez firmę ORTLIEB na dwie linie produktowe ? SPANNAX i QUADRO.

Kompaktowy system SPANNAX może być używany na obrabiarkach typu ? tokarki, frezarki, szlifierki oraz na stołach podziałowych. Dzięki modułowej budowie systemu do każdej obrabiarki może zostać stworzony optymalny zestaw mocujący. Aby dobrać odpowiedni rodzaj systemu mocowania należy znać jedynie maksymalną średnicę/przekrój obrabianych prętów czy rur, oraz rodzaj i wielkość końcówki wrzeciona tokarki. System SPANNAX opiera się na mocowaniu przedmiotu obrabianego w gumowo-stalowych głowicach zaciskowych typu GT posiadających tolerancję mocowania +/- 0,5 mm od wymiaru nominalnego, występujących w wersjach z otworami okrągłymi, kwadratowymi i sześciokątnymi.

Uchwyty tulejkowe typu QUADRO są najczęściej stosowane na centrach obróbczych, obrabiarkach CNC, tokarkach oraz maszynach specjalnych. Mocowanie przedmiotu obrabianego odbywa się w tulejkach stalowych wg DIN 6343 okrągłych, kwadratowych lub sześciokątnych (np. 140E, 148E, 163E, 173E, 185E itd.) o zakresie mocowania od 0,5 do 1,0 mm lub gumowo-stalowych RFC (kompatybilnych z tulejkami DIN 6343, ale posiadających większy zakres mocowania od 1,0 do 2,0 mm), w których możliwe jest mocowanie jedynie rur i prętów okrągłych.

Uzupełnieniem oferty ORTLIEB w zakresie mocowania przedmiotu obrabianego są uchwyty z do trzpieni i tulejek rozprężnych służące do mocowania za otwór przedmiotu obrabianego. Uchwyty CenterGrip (CG 30, CG 50, CG 80) umożliwiają mocowanie za otwory o średnicach od 18 do 80 mm, na długości maksymalnej 51,5 mm. Uchwyty KSD 45 i KSD 100 są z kolei przeznaczone do mocowania za otwory o średnicach 18-125 mm o stosunkowo niewielkiej długości. Uchwyty KSD mogą być mocowane zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej. Wybierz jedną z poniższych kategorii aby zobaczyć szczegóły dotyczące produktów ORTLIEB.

Projekt KGCV Wdrożenie SEIGI